Skip to main content

DĚKUJEME ZA VAŠI ŠTĚDROST

Dovezli jsme jídlo do Buče

Дуже дякую

Transport z Kyjeva

Právě díky vaší štědrosti jsme mohli společně přispět na pomoc pro tolik potřebné. Podařilo se vybrat více jak 125.000,-Kč. Tento obnos jsme rozdělili do třech oblastí. Potraviny, pohonné hmoty a psychologická pomoc.

POTRAVINY
Do ukrajinského města Ternopil jsme vyslali mnoho dodávek plných potravin. Odtud probíhá distribuce dále na východ Ukrajiny. Podařilo se také propojit síly s organizací „Feed the Hungry“, díky které bylo možné na Ukrajinu dopravit přes 12 tun potravin. Část peněz byla také využita na nákup základních potravin a hygieny pro uprchlé, kteří již našli azyl v Ostravě.

článek a video z TV NOVA klikni ZDE

POHONNÉ HMOTY
Je zde potřeba vyplývající z provozování dodávek na Ukrajině, kde není dostatek nafty pro převoz humanitární pomoci a převoz uprchlíků do bezpečí. V současné době jsme dodali na Ukrajinu přes 3000 litrů nafty.

PSYCHOLOGICKÁ POMOC
V rámci pomoci ukrajinským uprchlíkům na Severní Moravě se podařilo zaměstnat ukrajinskou psycholožku Oksanu Patalas, která sama dobře ví, co znamená být na útěku. Oksana je zapojená do Help teamu pro Ukrajince v rámci CityChurch a slouží dospělým i dětem v rámci psychologické pomoci.

CO DÁL?!
Vzhledem k našim plánům do budoucna necháváme transparentní účet zatím otevřený.
Jako Young Life organizace jsme otevřeli uprchlické centrum v Libuni v severních Čechách, které slouží našim Ukrajinským kolegyním (matkám s dětmi), které uprchly před válkou. Dále pak – hned jak skončí válka – plánujeme vytvořit týmy dobrovolníků, které by jezdily na Ukrajinu dělat Service Projekty. Účelem je prakticky pomoci přímo na místě a přinést povzbuzení pro místní komunitu.

POMÁHEJTE S NÁMI

Young Life Česká republika ve spolupráci se CityChurch Ostrava a s ukrajinskou církví Philadelphia Ternopil vyhlašuje veřejnou sbírku na přímou pomoc rodinám z Ukrajinsko/Ruské hranice, kterým hrozí bezprostřední nebezpečí války. Tyto rodiny potřebují zajistit bezpečí, dopravu, ubytování, jídlo a další nezbytné potřeby. Ukrajinské rodiny, které žijí na hranicích s Ruskem prochází kvůli válce obdobím velké nejistoty a nebezpečí. Z rozhovorů s nimi víme, že často slyší střelbu a výbuchy, a proto potřebují ochránit sebe, své děti a své nejbližší. Z důvodu vlastní ochrany mnohým nezbývá nic jiného, než opustit svůj domov a utéct do bezpečí. Philadelphia Ternopil již v minulosti pomohla a stále aktivně pomáhá mnohým rodinám z východní Ukrajiny najít útočiště. Humanitární pomoc koordinujeme dle aktuálních potřeb přímo ve městě Ternopil v západní části Ukrajiny. Vybrané peníze budou sloužit pro zajištění dopravy, ubytování a dalších základních potřeb pro rodiny, které prchají před válkou a zůstaly bez prostředků.

Každý z nás můžeme přispět na pomoc těmto rodinám, předem děkujeme za Vaše dary.